Menu

(4)- NASIL YARARLANABİLİRİZ?

Uyuşturucu Kullanım Alışkanlığını Yönetme/Bırakma Terapi Programı”na katılmaya karar vermeden önce, sırasıyla;

(1)- Uyuşturucu Kullanım Alışkanlığı

(2)- “Tanı Kaynaklı Tedavi Açmazı”

(3)- Doğru Tanım Çözüm Getirir! başlıklı yazılarımız ile, “Hakkımızda” menüsündeki;

Yalçın Kireççi,BİBSON® YÖNTEMİ nedir? ve 4İ Terapi Felsefesi yazılarımızı okumuş olmanız önemlidir. Neden?

Çünkü sorun hakkında Bütünsel bir ön araştırma yapmış olacaksınız. Bizi ve Yöntemimizi tanımış olacaksınız. Bilgiyi ilk kaynağından öğrenmiş olacaksınız. Sonuçta, BİLİNÇLİ karar vermiş olacaksınız…

 

KARARINIZI VERİNİZ!

Bir yanda;

1) Uyuşturucu kullanımı, “Madde Bağımlılığı”dır. Madde Bağımlılığı, “Tedavi edilemez Beyinsel bir Hastalıktır.

2) Uyuşturucu kullanımı, Psikoaktif Madde Kullanımına Bağlı Ruhsal ve Davranışsal Bozukluktur” tanımları var.

Bu tanımlarla ilgili açmazları ve kısırdöngüleri irdeledik. Yaşanan sorunları ve alınan sonuçları biliyorsunuz…

Diğer yanda;Uyuşturucu Madde Kullanımı”, sadece bir “ALIŞKANLIK” olgusudur. “ALIŞKANLIKLAR; Öğrenilmiş, Kazanılmış Yönetilebilir Zihinsel Programlardır” tanımı var.

Ve buna bağlı olarak da; “15-20 günlük zaman aralığına yayılan, ortalama 30-60 saatlik süreçte gerçekleşen; yoğun ve etkin, bireysel gelişim ve koçluk içeren, terapi özlü interaktif bir çalışma ile, Alışkanlık Yönetimini öğrenerek bırakmak mümkündür” iddiası var.

Bu yaklaşımı daha yakından tanımalıyım” inancı oluştuysa, yapacağınız TEK ŞEY: BURSA 0(224) 221 72 00 numarayı arayarak, ilk görüşme randevusunu almaktır.

Bu ilk görüşmede Siz Bizi, Biz Sizi tanırız. Bu programın Size uygun olup olmadığına Birlikte karar veririz. NEDEN?

Sistem, Süreç, Strateji, Seçim ve Sonuç (5S) İLKESİNE göre çalışma yapıyoruz. Bunun anlamı; konu hassasiyeti ve NET sonuçlar beklenmesi nedeniyle, seçici davranmak durumundayız. Stratejimiz, Alışkanlık Sürecini sistematik olarak yöneterek olumlu sonuçlar alabilmektir. Bu nedenle ilk görüşme önemli ve belirleyicidir.

Uyuşturucu Kullanım Alışkanlığını Yönetme/Bırakma Terapi Programı”na katılacak kişinin; yaşı, cinsiyeti, eğitim durumu, işi, mesleği, öz yaşam hikâyesi, Bilinç seviyesi, hazır oluşu, niyeti ve gönüllü oluşu, son genel durumu, ekonomik durumu gibi… faktörlere bağlı olarak yol haritamız ve çalışma takvimimiz farklılıklar göstereceğinden; mutlaka yüz yüze görüşerek Sizlerle Birlikte karar vermek gerekiyor.

Çalışma içeriğimizin ne olduğu ve neden bu kadar kısa sürede etkili sonuç alınabildiği sorusunun cevabı da, ilk randevuda açıklığa kavuşur.

Durum ve şartlarınız çalışma kriterlerimize uyuyorsa, bir çalışma takvimi belirlenerek çözüm süreci başlatılır…

Siz hazırsanız, Hoş geldiniz…

Tel: 0(224) 221 72 00