Menu

BIRAKANLAR NE DİYOR?

Not: Sitemiz, Eylül 2019 www.bibson.com.tr adıyla yayına başladı. BİBSON® YÖNTEMİ ile sigara alışkanlığını bırakmış olan tüm dostlarımızı, referans listemizde yer almaya davet ediyoruz. Referans kişi olarak yazmak istediklerini bize iletmeleri yeterli olacaktır. Teşekkür ederiz…

                                                                                      ***

Bursa’ya Vali olarak atandığımda, günde 4 paket sigara içiyordum. Konumum gereği, elimde sigarayla toplum karşısına çıkmaktan utanır olmuştum. Ne çare ki, sigara Beni, Ben de sigarayı bırakmaya hiç mi hiç cesaret edemiyorduk.

Sayın Yalçın Kireççi ile karşılaşmam (1996 Kasım), hayatımın dönüm noktası oldu. Altı (6) saatte sigara alışkanlığının sona ereceğini söylediğinde inanamamıştım. Fakat, 2 saatlik bir çalışma ile bu iş bitti. Söylediği her şey bilimsel ve gerçekti. İstek, niyet ve kararlılık; BİBSON® YÖNTEMİ’nin rehberliğinde kesin sonuç verdi. Bursa’daki hizmet yıllarımda kendim için yaptığım en güzel şey, sigara alışkanlığını bırakmak oldu.

 1. Orhan TAŞANLAR

Bursa Valisi

23 yıl önceki beyan. Sayın Taşanlar o günden beri sigara kullanmıyor.

Sigarayı bırakmak üzere, biri Almanya’da biri de Amerika’da olmak üzere, bu konuda isim yapmış iki ayrı merkeze gittim. Bazı ölçümler yaptılar, ilaçlar verdiler, rejimler önerdiler, fakat Bende etkili olmadı. Siz Bana, bu işi konuşarak çözeceğim dediğinizde, açıkçası inandırıcı bulmadım. Ama o kadar iddialı ve kendinizden emin konuştunuz ki, denemeye karar verdim. Eğer aracı olan arkadaşım olmasaydı, yine de denemezdim.

Sadece konuşarak ve de 6 saatte bu işin nasıl olacağını, baştan beri merak ediyordum. İlk 2 saatlik çalışma süresinde, anlattıklarınız ve gösterdiğiniz şemaların, bu kadar etkili bir değişim sağlayacağına Sizi dinlerken de inanmamıştım.

Ben, günde bir paket içmeye de razı olmuştum (2-3 paket içmekteydi). Çok ilginç, 2 saatlik çalışma sonunda bir günde ancak 3 tane içtim. İlginç bir şey daha oldu. Günde 7-8 tane kahve içerdim. Bu nedenle mide kanaması da geçirmiştim. O da kendiliğinden günde üçe indi. Kendimi hiç bu kadar rahat hissetmemiştim.

İkinci gün sonunda da aynı rahatlık ve aynı sonucun olması (Zaman sorunu nedeniyle 3 gün 2’şer saat şeklinde uygulama yapma imkânı olmuştu), BİBSON® YÖNTEMİ’nin etki mekanizmasının ne olduğunu düşünmeye yöneltti Beni.

Açıkçası, yöntemin etki mekanizmasını halâ çözmüş değilim, ama etkili olduğu ortada. İçmek aklıma geldi, ama hiç canım istemedi. Bir pakete razıyken, günde sadece 3 tane içiyorum. Bırakamadığım için değil, içmek istediğim için içiyorum. Çok rahatım.

Sizi kutlarım, Alışkanlık işini çözmüşünüz. İşinizi severek ve inanarak yapıyorsunuz. Emeğiniz için teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

1997 Sonbahar

Mesut Yılmaz

Başbakan

 

“Yirmi yılı aşkın bir süredir günde bir paket sigara içiyordum. Bu süre zarfında, kendi yöntemlerimle 1-2 kez sigarayı bırakmayı denedim, ancak olmadı. BİBSON® YÖNTEMİ ile 6 saatte sigara bırakıldığını duydum. Arkadaşlarım sigara içme alışkanlıklarını bırakmak için, Ben ise yöntemi tanımak ve anlamak amacıyla programa katıldım.

Sigarayı bırakmam, düşündüğümden çok daha kolay oldu. Bu kolaylık, BİBSON® YÖNTEMİ’nin doğru yöntem olmasına bağlıydı. 1995 yılından bugüne kadar, sigara içmemeyi tercih eden bir insanım. Bu dönem içinde sigaraya bağlı olarak stres, sıkıntı gibi herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım. Gönül rahatlığıyla, BİBSON® YÖNTEMİ’ni herkese öneriyorum”.

Ersin TOSUNOĞLU

Doktor

Sayın Tosunoğlu 24 yıldan beri sigara kullanmıyor.

İletiler geldikçe eklenecektir…

 

KATILANLAR NE DİYOR?

 

BİBSON® YÖNTEMİ 1994 yılından beri uygulanmaktadır. Uygulama bitiminde uygulanan değerlendirme anketlerinden seçtiklerimiz;

 1. Sadece sigarayı bırakmadım, mükemmel bir eğitim aldım.
 2. Yasaklama ve kısıtlama olmadan değişim sağlıyor.
 3. Çok zor ve karmaşık bir problem, çok kolaylıkla çözümleniyor.
 4. Bütün ayrıntılar hesaplanarak hazırlanılmış bir program.
 5. Anlatılan her şey gerçekçi, uygulanabilir ve mantıklı.
 6. Bilim ve pratik, mükemmel bir uyum içinde sunuluyor.
 7. Zihinsel potansiyelimi kullanmayı öğrendim.
 8. Sunulan bilgilerle sigara, insan hayatında önemsiz bir aksesuar olarak kalıyor.
 9. 6 saatte bu kadar büyük bir değişimin nasıl oluyor, hayret verici.
 10. Bilinçaltının insanda yarattığı etkileri ilk kez fark ettim.
 11. Zihin Gücünün ne demek olduğunu ve onu kullanmasını ilk kez anladım.
 12. Bu yöntemi daha önce öğrenseydim, çok daha farklı bir hayatım olurdu…

 

YALÇIN KİREÇÇİ’nin performansı hakkındaki değerlendirmelerden seçtiklerimiz;

 1. Samimi, içten ve doğal.
 2. Etkileyici ve inandırıcı.
 3. Kendinden emin ve inançlı.
 4. Türkçe’yi güzel ve etkili kullanıyor.
 5. Esprili, duru ve güncel anlatım.
 6. İnsan psikolojisini ve Zihnin İşleyiş Yasalarını tam kavramış bir psikolog.
 7. Konu hâkimiyeti ve bilgi birikimi mükemmel.
 8. Zengin görsel malzemeler ve dokümanlar ile anlatım.
 9. İddia ettiği her şeyi görüntüleyerek ispat ediyor.
 10. Bitmeyen enerji ve sabrı ile insanı her an canlı tutuyor…